کار اصلى امام، بناى یک نظم مدنى – سیاسى براساس عقلانیت اسلامى بود

کار اصلى امام در فرمایش مقام معظم رهبری:

 

کار اصلى امام

براى اینکه به هدف برسیم، باید راه را گم نکنیم؛ براى اینکه راه را گم نکنیم، باید نقشه‌ى اصلى و اساسى، جلوى چشم ما باشد، آن را بشناسیم و بدانیم. نقشه‌ى امام، کار اصلى امام ، بناى یک نظم مدنى – سیاسى براساس عقلانیت اسلامى بود.

برای مطالعه بیشتر روی جمله مقابل کلیک کنید: مکتب امام خمینی ره

نکته کاربردی:
لازم است همیشه به خود یادآوری کنیم که امام خمینی ره انقلاب را براساس عقلانیت اسلامی طراحی کرد و برای اینکه بتوانیم ارزش های انقلاب را زنده نگه داریم و راهمان از انقلاب جدا نشود لازم است «عقلانیت اسلامی» را بشناسیم و پس از آن سعی رعایت کنیم.

 

فرمایشات حضرت امام ره نقشه راه انقلاب اسلامی است. مطلبی در این زمینه در سایت بصیرت آورده شده که بخشی از آن را تقدیم می کنم:

درخصوص انقلاب اسلامی داستان امروز ما اینگونه است. گروه اول با سه دهه تلاش ناامید از شکست مستقیم انقلاب و جمهوری اسلامی شده و اکنون تمام امید آنان به جریان های داخلی کشور اعم از فرصت طلبان ، سودجویان، استحاله شدگان و حتی جریان ها و نیروهای انقلابی کم عمق و ساده اندیشی متمرکز شده است. در چنین شرایطی یک نقشه راه می تواند هدایتگر نیروهای اصیل، وفادار، معتقد و دلسوز انقلاب اسلامی باشد. نقشه ای که تمامی راه ها از مبدا تا مقصد را نشان دهد و راه اصلی را از کژارهه ها جدا سازد.

نقشه ای که در صحت و سلامت آن در نزد تمامی نیروهای معتقد به انقلاب اسلامی تردیدی وجود نداشته باشد و همگان بتوانند بر روی آن اجماع نمایند. آیا چنین نقشه ای، غیر از «وصیت نامه سیاسی- الهی حضرت امام(ره)» ، چیز دیگری می تواند باشد؟ کسانیکه با وصیت نامه حضرت امام خمینی قدس الله نفسه الزکیه آشنایی کامل دارند، به خوبی تصدیق می کنند که این وصیت نامه بهترین نقشه راه برای انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی است. با اطمینان می توان گفت که آن عزیز سفر کرده، وصیت سیاسی- الهی خویش را با همین نگرش برای امروز و فردای انقلاب اسلامی به نگارش درآورد و وصیت نامه ای نوشت که نقشه راهمان باشد و ما را از تمامی خطرات، لغزشها و کثری ها به دور نگه دارد. این نقشه راه ، به تعبیر زیبای مقام معظم رهبری می تواند مرزهای اعتقادی و سیاسی نیروهای انقلاب را همانند مرزهای جغرافیایی شفاف و روشن نشان دهد.

برای دیدن منبع اینجا کلیک کنید.

درباره‌ی مدیر سایت

سلام علیکم. مدیر سایت هستم. نظرات گرانقدر شما راهگشای ماست

همچنین ببینید

عقلانیت اسلامی: سرسختی و عدم انعطاف در مقابله‌ی با دشمن مهاجم

عقلانیت اسلامی در نگاه مقام معظم رهبری: «یک نمونه‌ی دیگر از عقلانیت امام و تکیه‌ی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.