مهارت های زندگی، کلید طلایی سعادت خانواده ها و جامعه

مهارت های زندگی ، به چه کار می آیند؟

 

مهارت های زندگی

در دسته بندی خانه و خانواده قصد دارم به بهانه مرور کتاب «مهارت های زندگی» ( تالیف: دکتر حسین خنیفر و دکتر مژده پورحسینی ) مهارت های مختلف و مسائل مختلف خانواده ها را طرح کنم و درمورد آنها دیدگاههای خود را عرضه بدارم. بسیار واضح است که اگر همه خانواده ها مهارت های لازم برای زندگی را بیاموزند جامعه نیز شاهد اتفاقات بسیار شیرینی خواهد بود.

آسایش یا آرامش:
صفحه ۱۱ :
… انسان … اسارت در آسایش مطلق، آرامش او را سلب نموده است … برای رسیدن به سواحل آرامش علاوه بر آسایش، «مهارت های زندگی» نیز لازم است. مهارت هایی که با گسترده شدن پیچیدگی های زندگی، آنها نیز پیچیده تر می شوند. … معنویت و اخلاق از جمله مهارت های مهم زندگی بوده و چه بسا مکمل و الفبای بسیاری از مهارت های دیگر می باشند.

نکته کاربردی:
بعضی ها آسایش را با آرامش یکی می دانند و خیال می کنند اگر به آسایش برسند حتماً به آرامش هم خواهند رسید اما این گونه نیست و هرچه به سمت آسایش مطلق پیش برویم آرامش کمرنگ تر خواهد شد. به عنوان مثال: کار و تلاش، سختی دارد و آسایش کمی دارد ولی اگر آن را کنار بگذاریم و بیکار بمانیم آسایش مان بیشتر می شود ولی نا آرامی به سراغ ما خواهد آمد.

 

معرفی لینک مرتبط: سایت تبیان فیلم هایی با موضوع «مهارت های زندگی» منتشر کرده که مفید به نظر می رسد. برای دیدن صفحه دانلاود، اینجا را کلیک کنید.

چند عنوان از عناوین فیلم ها:  کنترل شادی هیجانی، خلاقیت و ایجاد هیجان، ارزش نهادن به آرامش دیگران، اهمیت کار گروهی، عزت نفس، استفاده از تجربه دیگران، احترام به تصمیم بچه ها، آداب سفر رفتن با دیگران، نقش تامل در کاهش استرس، ارتباط با افراد نا آشنا، نقش پرسش در تفکر انتقادی، غیبت کردن و …

درباره‌ی مدیر سایت

سلام علیکم. مدیر سایت هستم. نظرات گرانقدر شما راهگشای ماست

همچنین ببینید

سیاست دینی : تفکیک ناپذیری تربیت، دین، خانواده و سیاست

سیاست دینی : تفکیک ناپذیری تربیت، دین، خانواده و سیاست   روز یکم فروردین سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.